Karboksyterapia to innowacyjny zabieg kosmetologiczny, który ze względu na swoją skuteczność i szerokie spektrum zastosowania, szybko podbił serca Klientów. Karboksyterapia jest zabiegiem polegającym na wprowadzeniu śródskórnie lub podskórnie dwutlenku węgla w formie czystego, medycznego tlenu. Podczas iniekcji rozchodzi się on pod skórą powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych, co przekłada się na dotlenienie tkanek, stymulując ich proces regeneracji oraz zwiększenie przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do poddanego zabiegowi obszaru.
Powoduje stan zapalny, dzięki czemu skóra produkuje nowy kolagen i elastynę, odpowiadające za jędrność skóry. Zwiększa drenaż limfatyczny, przywraca i pobudza mikrokrążenie przyczyniające się do odnowy komórkowej. Zabieg jest całkowicie bezpieczny.
Czy karboksyterapia jest bezpiecznym zabiegiem?
Dwutlenek węgla nie jest szkodliwy dla ludzkiego organizmu, ponieważ jest on produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany w całości przez płuca w sposób naturalny, czyli jako produkt końcowy wymiany gazowej.
Jakie są możliwe powikłania po zabiegu?
Możliwe powikłania po zabiegu to infekcje w miejscu wkucia, reakcja zapalna, obrzęk, krwiaki.
Częstotliwość wykonywania zabiegów
Częstotliwość wykonywania zabiegów jest uzależniona od problemu, obszaru, kondycji skóry oraz stanu zdrowia klienta. Zabieg należy wykonywać w serii: minimum 6 zabiegów w odstępie od 7 do 10 dni. Czas zabiegu wynosi od 10 do 40 minut.
Od razu po zabiegu możliwy jest powrót do normalnych czynności przy zachowaniu zaleceń pozabiegowych. W dniu zabiegu nie zalecamy wykonywać ćwiczeń fizycznych oraz spożywać alkoholu. Po zabiegu karboksyterapii nie należy korzystać z basenu i sauny do czasu wygojenia nakłuć.
W zależności od obszaru zabiegowego zabieg karboksyterapii trwa od 10 do 30 minut.
W ramach kuracji wykonuje się od 5 do 10 zabiegów, w odstępach 1-2 tygodni. Częstotliwość jest uzależniona od rodzaju i lokalizacji obszaru poddawanego infuzji.
© BONICOS. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE